SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 15 czerwca 2022

Jacek Kasprzyk: najmłodsi chcą grać w siatkówkę na plaży

Od 1 do 3 lipca 2022 roku w Arenie Gliwice zostanie rozegrany 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, podczas którego o medale powalczą 192 drużyny w kategorii „dwójek”, „trójek”, „czwórek” dziewcząt i chłopców.  Chcemy podobny turniej zorganizować w plażowej odmianie naszej dyscypliny – powiedział Jacek Kasprzyk,  Członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Dyrektor ds Siatkówki Plażowej.

Przypomnijmy, że w Pucharze Kindera przez blisko dziesięć miesięcy toczy się rywalizacja w województwac. W obecnej edycji pierwszy turniej został rozegrany we wrześniu na Dolnym Śląsku, a ostatnie zawody w ramach Finałów Wojewódzkich rozegrano w Suwałkach oraz Sulęcinie w pierwszych dniach czerwca.

Dyrektor ds Siatkówki Plażowej podkreślił, że "w Polsce w ostatnich latach znakomicie rozwinęła się infrastruktura do gry i treningu w siatkówkę plażową."  Mamy piękne boiska w różnych regionach Polski. Ostatnio powstał obiekt w Wielkiej Nieszawce. Są ludzie, którzy chcą organizować turnieje, powstają nowe sekcje. Dużo jeżdżę po naszym kraju i widzę jak dużo młodzieży chce grać w siatkówkę plażową –  powiedział. Do jego słów dodajmy,  że Wielka Nieszawka jest drugim - po Kamieniu Krajeńskim - ośrodkiem siatkówki plażowej w województwie kujawsko-pomorskim.

Jacek Kasprzyk poinformował, żeby rozpoczęły się prace nad takim projektem jak Puchar Kindera i bardzo prawdopodobne, że w 2023 roku odbędzie się cykl zawodów wojewódzkich, które wyłoniłyby uczestników rywalizacji centralnej.  Sprawy organizacyjne są do dopracowania. Jestem przekonany, że będą chętni do zorganizowania turnieju centralnego. Może to być nad Bałtykiem albo gdzieś nad jeziorami. Pięknych miejsc w Polsce nie brakuje – mówi Jacek Kasprzyk.

W tym roku rozegrany już zostanie turniej dla najmłodszych, który odbędzie się od 7 do 10 lipca w Kołobrzegu, zaraz po Pucharze Bałtyku. - Chcemy stworzyć młodzieżową piramidę w siatkówce plażowej, że jej wierzchołek stanowili najlepsi i oni trafiali do naszej szkoły w Spale. Mamy w Polsce duży potencjał w siatkówce plażowej. Wyniki też mamy. W ostatnich latach nasze pary zdobywały medale w imprezach mistrzoswskich, zarówno seniorskich jak i młodzieżowych. W tym roku świetny początek sezonu mieli Bartosz Łosiak i Michał Bryl, odnosząc sukcesy w prestiżowych turniejach Beach Pro Tour – podsumował Jacek Kasprzyk.

17 czerwca 2022 roku w Sulejowie rusza pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych do finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, rozgrywanych w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour 2022.

– Startujemy z nowym cyklem, na początek czterech turniejów. Wśród ich organizatorów mamy zarówno nowy, obiecujący ośrodek, czyli Sulejów, który pośród różnych atutów zachęca wyjątkowo dogodnym położeniem w centralnej Polsce, jak i powrót do Starych Jabłonek, wspominanych z ogromną nostalgią przez środowisko beach volleya – mówi Jacek Kasprzyk.

Poza wspomnianymi ośrodkami w grupie organizatorów znalazły się dobrze znane i uznane Przysucha i Kołobrzeg. Krajowe rozgrywki siatkówki plażowej nieprzypadkowo co roku wracają w miejsca, gdzie doświadczenie i sprawność organizatorów gwarantują najwyższy poziom przygotowania zawodów.

Ufundowana przez PZPS pula nagród w każdym z turniejów Orlen Beach Tour 2022 wyniesie po 40.000 PLN, tak w przypadku kobiet jak i dla mężczyzn.
 

  • 5
  • 4
  • 11
  • 0
  • 0