Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Jolanta Kaczorowska, 16 lipca 2017

Finał Pucharu Polski w siatkówce plażowej mężczyzn dla Marcina Ociepskiego i Piotra Łukasika

Marcin Ociepski i Piotr Łukasik zdobyli Puchar Polski w turnieju Lewiatan Beach Ball Przysucha 2017. Srebrny medal trafił do pary Michał Kądzioła i Bartłomiej Malec, a brązowy do braci Adama i Romana Andrys.

Ćwierćfinały

W niedzielę dokończono mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się pary Brożyniak/Janiak oraz Kądzioła/Malec. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszli ci drudzy, którzy bez większych problemów pokonali przeciwników 2:0 (18:21, 8:21).

Ostatni do walki o półfinał stanęli Kiernoz/Zdybek i Kaczmarek/Lewandowski. Ten pojedynek dostarczył kibicom więcej emocji. Zgromadzeni kibice mogli oglądać długie akcje, pełne fantastycznych obron i ataków. Żadna drużyna nie była w stanie uzyskać większej przewagi niż dwa, trzy punkty. Mecz zakończył się w tie-breaku zwycięstwem pary Kiernoz/Zdybek 2:1 (21:17, 20:22, 15:10).

 

Półfinały

W pierwszym meczu półfinałowym spotkali się Michał Kądzioła/Bartłomiej Malec oraz bracia Adam i Roman Andrys. Pierwszy set lepiej rozpoczęli Kądzioła i Malec, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie (9:4). Z każdą kolejną akcją ich przewaga rosła, mimo że bracia Andrys nie odpuszczali i walczyli o każdą piłkę. Seta zakończył as serwisowy Bartłomieja Malca (21:12).

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Kądzioła i Malec szybko objęli prowadzenie i utrzymywali przewagę przez pół partii. Przy stanie 14:7 odnowiła się kontuzja Romana Andrysa, która uniemożliwiła mu dalszą grę. W ten sposób do finału awansowali Michał Kądzioła i Bartłomiej Malec, który został również MVP tego spotkania.

W drugim półfinale Marcin Ociepski i Piotr Łukasik wraz z Bartłomiejem Kiernozem i Jakubem Zdybkiem stworzyli ciekawe widowisko. Ci pierwsi dość szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie, m.in. dzięki dobrej grze w ataku i punktowej zagrywce Ociepskiego (13:10). Z każdą kolejną akcją przewaga pary z Mazur rosła (18:12). Set zakończył się wynikiem 21:13.

W drugiej odsłonie długo toczyła się walka punkt za punkt. Para Kiernoz/Zdybek nie poddawała się i dzielnie walczyła z faworytami tego spotkania. Dopiero od stanu 8:7 dla duetu Ociepski/Łukasik rozpoczął się pokaz siły drużyny z Mazur. Efektownymi atakami popisywał się Piotr Łukasik, w obronie świetnie się spisywał Maciej Ociepski. Przy stanie 18:13 kontuzji doznał Bartłomiej Kiernoz i mecz zakończył się zwycięstwem pary Ociepski/Łukasik. Ten drugi został MVP spotkania.

Mecz o trzecie miejsce

Spotkanie z powodu kontuzji Bartłomieja Kiernoza nie odbyło się, wobec czego trzecie miejsce automatycznie zdobyła para Roman Andrys i Adam Andrys.

Mecz finałowy

Spotkanie Ociepski/Łukasik oraz Kądzioła/Malec rozpoczęło się od wyrównanej walki. Wprawdzie na początku seta minimalną przewagę uzyskała para Ociepski/Łukasik (12:10), ale Kądzioła z Malcem szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu. To nie trwało długo, bowiem świetnie dysponowani Ociepski i Łukasik ponownie wyszli na prowadzenie dzięki udanym akcjom na siatce tego drugiego. Autowy atak Michała Kądzioły, a chwilę później nieudana obrona dały prowadzenie w meczu parze Marcinowi Ociepskiemu i Piotrowi Łukasikowi (21:18).

Drugą partię lepiej rozpoczęli Michał Kądzioła i Bartłomiej Malec (3:1). Ich rywale jednak szybko odrobił straty (5:5). W tej części spotkania licznie zgromadzeni kibice byli świadkami długich wymian i fantastycznych obron. Minimalną przewagę, podobnie jak w pierwszym secie, wypracowali Ociepski/Łukasik (11:10). Jednak udane Michała Kądzioły po chwili dały prowadzenie jego drużynie (14:11). Po czasie na prośbę pary Ociepski/Łukasik sytuacja na boisku przez dłuższy czas nie ulegała zmianie. Ociepski i Łukasik nie poddawali się i powoli odrabiali straty, wychodząc na prowadzenie 20:19. Końcówka seta była niezwykle zacięta jak przystało na mecz finałowy. Minimalną przewagę raz uzyskiwała jedna, raz druga drużyna. Ostatnie zdanie należało do doświadczonego Michała Kądzioły, który asem serwisowym zakończył seta na korzyść swojej drużyny (29:27).

Tie-break to po raz kolejny walka punkt za punkt. Trwało to do stanu 10:10, potem dzięki udanym atakom i zagrywce punktowej Łukasika wyszli na trzypunktowe prowadzenie (13:10). Nieudana zagrywka Michała Kądzioły dała 15. punkt parze Ociepski/Łukasik, którzy tym samym wygrali całe spotkanie i zdobyli Puchar Polski.

Kądzioła/Malec – Ociepski/Łukasik 1:2 ( 18:21, 29:27, 13:15)

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski::

  1. miejsce: Marcin Ociepski, Piotr Łukasik

  2. miejsce: Michał Kądzioła, Bartłomiej Malec

  3. miejsce: Adam Andrys, Roman Andrys

MVP Pucharu Polski – Piotr Łukasik

 

 

 

 

 

 

  • 0
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0