Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

KS, 21 lipca 2011

Dzisiaj w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbywało się oficjalne pożegnanie reprezentacji Polski, która w dniach 23-30 lipca w Trabzonie w Turcji weźmie udział w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

Reprezentacja Polski składa się z 69 zawodniczek i zawodników. O medale walczyć oni będą w piłce siatkowej, piłce ręcznej, lekkoatletyce, kolarstwie, pływaniu, tenisie, gimnastyce i judo. Razem z trenerami i członkami kierownictwa odebrali w czwartek nominacje oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

- 20 lat temu odbył się pierwszy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy – powiedział prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki – W tym roku 69 zawodniczek i zawodników dostało szansę uczestniczyć w imprezie, która jest przedsionkiem do Igrzysk Olimpijskich. To przedsięwzięcie, która ma zbliżyć młodych sportowców do wzorców olimpijskich. Startujemy w ośmiu, na dziewięć, dyscyplin. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni, i że to wydarzenie zostanie na zawsze w waszej pamięci – powiedział do uczestników Andrzej Kraśnicki.

Polska kadra otrzymała nominację, którą wręczali Irena Szewińska i Andrzej Kraśnicki. Po otrzymaniu powołania młodzi sportowcy podpisywali się na olimpijskiej fladze. Po wręczeniu nominacji nastąpiło uroczyste ślubowanie, które w imieniu wszystkich zawodników wygłosiła kapitan siatkarek – Iga Chojnacka.

- Wszystko zostało dopełnione – wygłosił prezes Kraśnicki – Chciałbym naszej reprezentacji, pod kierunkiem Ireny Szewińskie [p.Szewińska została przewodniczącą polskiej reprezentacji w Trabzonie] aby ta impreza była dla was osobistym osiągnięciem. Abyście wrócili z sukcesami, zadowoleni, zdrowi i pełni nowych przeżyć. Żebyście mogli powiedzieć: „zrobiliśmy wszystko, aby wywalczyć jak najlepszy wynik dla Polski, dla naszego kraju”- zakończył Kraśnicki.

Polskie kadetki w Trabzonie zagrają w grupie A z Turcją, Słowacją i Belgią. Najgroźniejszą drużyną wydają się Turczynki, które są mistrzyniami Europy. Zaznaczyć jednak należy fakt, że w ME Polki w grupie pokonały Turcję 3:1.

- Mam nadzieję, że Turczynki czują przed nami respekt. Tylko my zdołałyśmy je pokonać podczas ME. Na pewno nie będziemy się przejmować tym, że są mistrzyniami kontynentu i będziemy walczyć tak jak podczas ME - zapewniała kapitan polskiej kadry, Iga Chojnacka –Ten klimat, który się wytwarza tu w Centrum Olimpijskim sprawia, że jesteśmy bardzo podekscytowane i będziemy chciały zrobić wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.

  • 1
  • 0
  • 17
  • 0
  • 1