SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 25 kwietnia 2013

- Na ten dzień czekałen wiele lat - powiedział prezes PZPS Mirosław Przedpełski na scenie Teatru Narodowego, gdzie w środowy wieczór odbyła się prezentacja loga mistrzostw świata w 2014 roku.

We wrześniu 2014 roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. W środę w Teatrze Narodowym w Warszawie uroczyście zaprezentowano logotyp imprezy i loga miast gospodarzy - Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi i Wrocławia.

- Jestem bardzo szczęśliwy i wzruszony. Na ten dzień czekałem wiele lat. Jest to wspaniały dzień polskiej siatkówki. Nasza dyscyplina sportu jest bardzo ceniona na arenie międzynarodowej – powiedział na scenie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Znak graficzny czempionatu symbolizuje puchar wpisany w piłkę  siatkową. Na górze znajduje się biało-czerwona flaga, a cała kompozycja jest w kolorze złotym.  Bohdan Pawłowicz, doradca komunikacji marketingowej i członek zarządu IAA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy, podkreśla wyrazistość głównego logotypu. - Zaprezentowane logotypy cechują się kilkoma pozytywnymi elementami: głównemu logotypowi nie sposób odmówić elegancji i siły – podkreśla Pawłowicz.

Loga miast gospodarzy nawiązują do lokalnych symboli. Bydgoszcz symbolizują trzy Spichrze nad Brdą, Gdańska - Neptun. Katowice – Spodek. Kraków – Bazylika Mariacka. Łódź – Elektrownia EC-1, Wrocław – Ratusz.

Na gali pojawiły się osobistości sportu i polityki – władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) z wiceprezydentem Aleksandrem Boricicem, minister sportu i turystyki Joanna Mucha, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, szef sportu w Polsacie, który jest współorganizatorem turnieju, Marian Kmita.

Polsat jest wieloletnim i bardzo cenionym partnerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jak przypomniano na deskach Teatru Narodowego "telewizja Polsat była przy dziewięciu medalach polskiej siatkówki zdobytych w dużych imprezach rangi międzynarodowej.". Andrzej Kraśnicki, który jest również prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce podkreślił, że "PZPS jest wzorem dobrej pracy i wyznacza drogę, po której mogą iść inne gry zespołowe."

Ze zgrupowania kadry w Spale przyjechał trener kadry Andrea Anastasi z Pawłem Woickim, Fabianem Drzyzgą, Karolem Kłosem, Grzegorzem Łomaczem, Pawłem Zatorskim.

- Zdobycie złotego medalu w mistrzostwach świata jest bardzo trudne. Jednak z reprezentacją Polski jesteśmy w stanie dużo zdziałać. Na razie jednak koncentrujemy się na pierwszym meczu z Brazylią w Lidze Światowej – powiedział Anastasi.

- Miejsce prezentacji loga mistrzostw świata jest symboliczne. Odbyło się w Teatrze Narodowym, a siatkówka jest sportem narodowym Polaków. Bardzo wysoko oceniam współpracę ze środowiskiem siatkarskim - powiedziała Joanna Mucha.

W historii mistrzostw świata Polacy wywalczyli dwa medale - złoty w 1974 roku i srebrny w 2006. Słynny zespół z lat 70. reprezentowali Ryszard Bosek, Marek Karbarz, Stanisław Gościniak, Edward Skorek i Włodzimierz Sadalski.

  • 0
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0