Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Anna Olszewska, 6 lutego 2016

Zawodnik reprezentacji Polski i Effectora Kielce Mateusz Bieniek wygrał 64. Plebiscyt Sportowy 2015 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

Zawodnik reprezentacji Polski i Effectora Kielce Mateusz Bieniek wygrał 64. Plebiscyt Sportowy 2015 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Drugi był Michał Jurecki, piłkarz ręczny Vive Tauronu Kielce, a trzeci jego klubowy kolega Sławomir Szmal.

Czytelnicy, słuchacze, telewidzowie świętokrzyskich mediów oraz Kapituła wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców i trzech szkoleniowców. Plebiscytowa Kapituła wyróżniała także trzy sportowe talenty regionu, Drużynę 2015 Roku, Sportowca Niepełnosprawnego, Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu i Ambasadora Regionu.

Pierwszy raz w historii Plebiscytu, bez żadnych wątpliwości, przy ogromnej konkurencji ze strony innych dyscyplin, bogactwa wspaniałych zawodników  występujących w barwach kieleckich klubów sportowych, wygrywa SIATKARZ – MATEUSZ BIENIEK.

„Bieniek jest sportowym objawieniem w skali kraju, a nawet światowej siatkówki. Jeszcze w kwietniu 2015 roku ten młody siatkarz Effectora cieszył się, że na 21. urodziny otrzymał pierwsze powołanie do kadry Polski prowadzonej przez trenera Stephane Antigę, a w już w styczniu 2016 został wybrany do drużyny marzeń turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, na którym Polska przybliżyła się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. O „Bienia”, który do końca tego sezonu ma ważny kontrakt z Effectorem, pytają już wszystkie największe kluby świata, gdyż w ciągu kilku miesięcy ten mierzący 210 cm wzrostu środkowy bloku, stał się wielką gwiazdą siatkówki. W poprzedniej edycji naszego plebiscytu Mateusz uplasował się na 9 pozycji, ale w tej wygrał bezapelacyjnie." – napisali organizatorzy w uzasadnieniu wyboru.

  • 0
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0