Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot. Piotr Sumara, 10 stycznia 2016

W berlińskiej Max Schmeling Halle zakończył się mecz Polska – Niemcy o 3. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do IO Rio de Janeiro 2016. Polska zwyciężyła w tie breaku i zagra w Tokio w majowych kwalifikacjach interkontynentalnych do IO.

W berlińskiej Max Schmeling Halle zakończył się mecz Polska – Niemcy o 3. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do IO Rio de Janeiro 2016. Polska zwyciężyła w tie breaku i zagra  w Tokio w majowych kwalifikacjach interkontynentalnych do IO.

Polska – Niemcy 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 28:26, 16:14)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Paweł Zatorski (L), Damian Wojtaszek (L) – Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek

Trener: Stephane Antiga

Niemcy: Christian Fromm, Denys Kaliberda, Marcus Bohme, Gyorgy Grozer, Lukas Kampa, Philipp Collin, Markus Steuerwald (L), Ferdinand Tille (L) - Patrick Steuerwald, Christian Dunnes     

Trener: Vital Heynen

 

Szczegóły turnieju: http://www.cev.lu/Competition-Area/competition.aspx?ID=836&PID=1412

 

Reprezentacja Polski na turniej kwalifikacyjny w Berlinie do IO Rio de Janeiro 2016

1. Wojciech Żaliński

3. Dawid Konarski

6. Bartosz Kurek

7. Karol Kłos

8. Andrzej Wrona

9. Mateusz Bieniek

10. Damian Wojtaszek (L)

11. Fabian Drzyzga

12. Grzegorz Łomacz

13. Michał Kubiak

17. Paweł Zatorski (L)

18. Marcin Możdżonek

20. Mateusz Mika

21. Rafał Buszek

 

Sztab szkoleniowo – medyczny:

Stephane Antiga – I trener

Philippe Blain – II trener

Wojciech Janas – trener przygotowania fizycznego

Oskar Kaczmarczyk – statystyk

Robert Kaźmierczak – statystyk

Jan Sokal – lekarz

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Mariusz Szyszko – menadżer drużyny

Maciej Tietianiec – kierownik drużyny

 

Reprezentacja Niemiec na turniej kwalifikacyjny w Berlinie do IO Rio de Janeiro 2016

1. Christian Fromm

2. Markus Steuerwald (L)                

3. Sebastian Schwarz

6. Denys Kaliberda               

8. Marcus Bohme                 

9.  Gyorgy Grozer                 

10. Christian Dunnes           

11. Lukas Kampa

12. Ferdinand Tille (L)

13. Simon Hirsch                  

14. Tom Strohbach               

15. Tim Broshog       

16. Patrick Steuerwald                    

20. Philipp Collin      

 

Sztab szkoleniowo – medyczny:

Vital Heynen – I trener

Stefan Hubner – II trener

Erik Verstraten – asystent trenera

Alfons Vranken – trener przygotowania fizycznego

Jan Kahlenbach – statystyk

Dieter Heinold – lekarz

Oliver Klenk – fizjoterapeuta

Adrian Pfleghar – menadżer drużyny

 

Awans do turnieju olimpijskiego uzyska zwycięzca europejskich kwalifikacji (Francja lub Rosja). Drużyny, które zajmą miejsca drugie i trzecie kontynuować będą walkę o olimpijskie paszporty w majowym turnieju interkontynentalnym, który odbędzie się w Japonii.

  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0