Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Anna Daniluk/ fot. Piotr Sumara, 25 maja 2017

Kwalifikacje do MŚ: Serbki stłumiły Cypr

 

Serbia – Cypr 3:0 (25:10, 25:12, 25:15)

Trzeci dzień turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata kobiet rozgrywanego na Torwarze, otworzył mecz Serbii i Cypru. Już od początku spotkania Serbki objęły wysokie prowadzenie, mimo iż trener Zoran Terzic do gry desygnował zmienniczki.

Dysproporcja między obiema ekipami utrzymywała się przez całą pierwszą odsłonę, choć Cypryjkom nie można odmówić walki i poświęcenia w obronie. Ostatecznie górę wzięło doświadczenie i umiejętności Serbek i to one wysoko wygrały pierwszą partię.

Kolejna odsłona nie przyniosła niespodzianek. Podopieczne Zorana Terzicia konsekwentnie zmierzały po zwycięstwo w meczu, choć na uwagę zasługują punktowa zagrywka i pojedynczy blok po stronie Cypryjek. Te pojedyncze zagrania nie wystarczyły na zatrzymanie dobrze dysponowanych Serbek, które po raz kolejny odniosły wysokie zwycięstwo.

Choć w ostatnim secie podopieczne Petrosa Patsiasa próbowały dotrzymać kroku wicemistrzyniom olimpijskim (10:12), te nie zamierzały tracić sił na kolejną partię i w następnych zagraniach skutecznie powstrzymały cypryjski opór. Tym sposobem Serbki odniosły trzecie zwycięstwo w turnieju i mogą w pełni wykorzystać jutrzejszy wolny dzień.   

Serbia: Bianka Busa, Sanja Malagurski, Ana Antonijevic, Ana Bjelica, Nadja Ninkovic, Jovana Stevanovic, Jelena Blagojevic (L) – Mina Popovic

Trener: Zoran Terzic, II trener: Branko Kovacevic

Cypr: Sofia Manitarou, Stella Ioannou, Andrea Charalambous, Vasiliki Chatzikonstanta,  Katerina Zakchaiou, Erika Zembyla, Christiana David (L) – Antria Zakchaiou, Andri Iordanous, Ioanna Leonidou, Evita Leonidou (L)

Trener: Petros Patsias, II trener: Veronika Hudima


Szczegóły meczu: http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchPage.aspx?mID=30071&ID=977&CID=5798&PID=1527&type=LegList

  • 0
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0