Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot. Piotr Sumara, 24 maja 2017

Kwalifikacje do MŚ: Wicemistrzynie olimpijskie górą nad Czeszkami

 

Czechy – Serbia 0:3 (19:25, 19:25, 24:26)

Drugi dzień turnieju na stołecznym Torwarze rozpoczął się od bardzo ważnego spotkania dla być może nawet końcowych rozstrzygnięć w kwalifikacjach do mistrzostw świata.  Czeszki zmierzyły się z wicemistrzyniami olimpijskimi – Serbkami.

Pierwszy set nie zaskoczył. Drużyna Serbii dość szybko wywalczyła wyraźną przewagę i choć rywalki momentami skracały dystans nawet do dwu punktów, to końcowe zwycięstwo ekipy Zorana Terzica nie było zagrożone. Serbia wygrała do 19.

W drugiej odsłonie obraz gry nieco się poprawił, ze strony Czeszek naturalnie. Nasz południowe sąsiadki doprowadziły nawet do wyrównania (10:10), ale to było złudne wrażenie. Podrażnione wicemistrzynie olimpijskie „docisnęły” rywalki kapitalnie broniąc w polu, w bloku oraz piekielnie atakując. Rezultat – wygrana do 18.

W partii trzeciej Czeszki nie tylko zaczęły stawiać coraz skuteczniejszy opór, ale nawet prowadziły różnicą kilku punktów (12:5). Serbki skwapliwie jednak zmniejszały straty i wreszcie doprowadziły do remisu (14:14) i prowadziły nadal, choć z niewielką przewagą. Już niemal na mecie dwa błędy w przyjęciu sprawiły, że po raz pierwszy mecz nabrał rumieńców. Set rozstrzygał się na przewagi. Kapitał doświadczenia ekipy z Serbii był w tym momencie bezcenny. Serbia zwyciężyła do 24 i ma na koncie dwa trzysetowe zwycięstwa w turnieju.

Ten mecz pokazał jednak, że mistrzyniom olimpijskim zdarzają się chwile słabości.

Czechy: Andrea Kossanyiovoa, Aneta Havlickova, Barbora Purchartova, Michaela Mlejnkova, Iva Nachmilnerova, Pavla Vincourova, Julie Kovarova (L) – Petra Kojdova, Lucie Smutna, Karolina Bednarova, Marie Toufarova, Katerina Kohoutova

Trener: Zdenek Pommer, II trener Jan Svoboda

Serbia: Bojana Zivkovic, Tijana Malesevic, Brankica Mihajlovic, Stefana Veljkovic, Jovana Stevanovic, Tijana Boskovic, Silvija Popovic (L) – Ana Bjelica

Trener: Zoran Terzic, II trener: Branko Kovacevic

Szczegóły meczu: http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchPage.aspx?mID=30068&ID=977&CID=5798&PID=1527&type=LegList

  • 0
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0