Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Eugeniusz Andrejuk, 22 maja 2017

Juniorzy przed mistrzostwami świata U21

 

W niedzielę reprezentacje Polski juniorek i juniorów awansowały do mistrzostw świata w swoich kategoriach wiekowych. Rywalizacja Panów rozpocznie się 23 czerwca w Brnie oraz Czeskich Budziejowicach i zakończy 2 lipca. Nasi juniorzy będą mieli niewiele czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek przyjadą na zgrupowanie w Bełchatowie.

Natomiast obaj trenerzy Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł już jutro stawią się do pracy w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. - W czwartek i piątek będziemy mieli nabór do I klasy naszej szkoły. Zgłoszeń mamy bardzo dużo - powiedział Maciej Zendeł.

Kadra naszych juniorów również w Bełchatowie przygotowywała się do turnieju w Berlinie. Na 14 i 15 czerwca w Opavie zostały zaplanowane sparingi z reprezentacją Czech. Nadeszły pomyślne wieści dotyczące zdrowia libero Mateusza Masłowskiego, który nie grał w Berlinie. Lekarz wyraził zgodę na podjęcie treningów przez tego zawodnika, który ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Reszów i za niektóre swoje występy zebrał wiele pochlebnych ocen.

Polska w niedzielę wygrała turniej kwalifikacyjny grupy F w Berlinie, a dzień wcześniej w podobnych zawodach w grupie E triumfowała Ukraina, wyprzedzając m.in. gospodarza Serbię.

Reprezentacja Polski juniorów na turniej kwalifikacyjny w Berlinie (19-21 maja) do 2017 FIVB U21 Men Volleyball World Championship:
Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Sebastian Pawlik trener
Maciej Zendeł II trener
Jakub Łamajkowski - fizjoterapeuta
Tomasz Morga - statystyk
Leon Bartman - menadżer

  • 1
  • 0
  • 54
  • 0
  • 5