SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Justyna Matjas, 25 września 2020

MP Młodzików - Grudziądz - dzień 1.

Zakończyliśmy 1.dzień MP młodzików w Grudziądzu. Komplet zwycięstw na koncie mają zespoły gospodarzy - TS Koset Grudziądz oraz Trefl Gdańsk. Sponsorem rozgrywek jest firma PKN ORLEN. 

O mistrzowski tytuł powalczą ekipy: DMKS Plas Kielce, TREFL Gdańsk, UMKS MOS Wola Warszawa, Enea Energetyk Poznań, AT Jastrzębski Węgiel, TS Koset Grudziądz, AKS V LO Rzeszów oraz KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

https://mmp.volleystation.com/ - strona główna MMP

https://mlodzicymmp.volleystation.com/ - MP młodzików

Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych reprezentacji jest firma PKN ORLEN.

GRUPA A - TREFL Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:17, 25:16), MVP: Marcel Kapuściński

Czempionat młodzików rozpoczęło efektowne zwycięstwo TREFLA Gdańsk nad AKS V LO Rzeszów. Gdańszczanie zagrali lepiej w każdym elemencie - duża skuteczność w ataku (55-procent) i bardzo dobra gra w bloku (7 punktów) pozwoliła im odnieść łatwe zwycięstwo na otwarcie rywalizacji. MVP spotkania wybrano Marcela Kapuścińskiego.  

GRUPA A - UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 15:7), MVP: Aleksander Nowik

Drugie spotkanie miało bardzo zmienny przebieg. Najpierw, w pierwszej odsłonie, wyraźnie lepsi byli gracze UMKS MOSu Woli Waszawy, którzy trapili rywali szczelnymi blokami i w tym elemencie wyraźnie przewyższali jastrzębian. Dzięki dobrej grze na siatce warszawianie objęli prowadzenie w meczu. Drugi set to kompletna zmiana jakości gry Ślązaków, którzy prezentowali się bardzo dobrze w ataku, dzięki czemu mogli znaleźć skuteczny sposób na zespół ze stolicy. Konsekwentna gra umożliwiła im doprowadzenie do tie-breaka. Po emocjonującym dodatkowym secie zwycięstwo na koncie zapisali warszawianie.

GRUPA B - Enea Energetyk Poznań - TS Koset Grudziądz 1:2 (13:25, 25:23, 12:15), MVP: Jan Witkowski

W pierwszym meczu grupy B gospodarze turnieju - TS Koset Grudziądz spotkali się z Eneę Energetykiem Poznań. Inaugracyjna odsłona należała do miejscowych, którzy niesieni dopingiem własnych kibiców - rodziców oraz uczniów SP nr 21, dominowali na parkiecie. Lokalni bez problemu wygrali pierwszego seta 25:13. W drugiej partii gracze z Poznania zagrali znacznie lepiej i tym razem to oni ustalali porządek na boisku. Dopiero w końcówce ekipa z Grudziądza odrobiła stratę, doprowadzając tym samym do wyrównanej walki. Finalnie lepsi byli zawodnicy Energetyka, którzy wyrównali stan meczu i przesądzili o tie-breaku. W trzeciej, krószej partii lepiej grali miejscowi i to oni zasłużenie wygrali całe spotkanie.  

GRUPA B - DMKS Plas Kielce - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (20:25, 16:25), MVP: Artur Brzostowicz

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki była wyraźnie lepsza od zawodników z Kielc. Sześć punktowych bloków i ponad 50-procentowa skuteczność w ataku dały graczom Lechii solidne argumenty, które pozwoliły im wieść prym na boisku. Dodatkowa dobra gra w polu serwisowym jeszcze bardziej uwydatniła różnicę między obiema drużynami. Osiem punktów przy 64-procentowej efektywności w ofensywie - to dorobek Artura Brzostowicza, wybranego najlepszym zawodnikiem spotkania.  

GRUPA A - AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 0:2 (19:25, 28:30), MVP: Karol Cieślik

Mecz ekip z Rzeszowa i Jastrzębia-Zdroju rozpoczął starcia w sesji popołudniowej. Obie drużyny przegrały przed południem swoje spotkania, więc ta potyczka miała dla nich kluczowe znaczenie. Już od pierwszych piłek widać było pełną determinację u obu zespołów, co potwierdzały przede wszystkim długie akcje i spektakularne obrony. Pierwszy set padł łupem jastrzębian, jednak można było przewidywać, że rzeszowianie tak łatwo się nie poddadzą. Druga partia przyniosła zaciętą walkę punkt po punkt i cały szereg emocji. Każda z ekip miała swoje szanse na wygraną i tyle samo szczęścia. Po zaciętej grze na przewagi finalne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Akademii Talentów i to właśnie Ślązacy znacznie przybliżyli się do półfinału turnieju. 

GRUPA A - TREFL Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (28:26, 25:14), MVP: Ryszard Sałata

Spotkanie od początku "wskoczyło" na bardzo wysoki poziom, a obie drużyny prezentowały dobrą siatkówkę, która pozwoliła im grać punkt-za-punkt. Praktycznie do samego końca pierwszej odsłony nie było jasne kto wygra, a zaciętość i walka jakie pokazywali gdańszczanie i warszawiacy, stworzyły naprawdę przyjemne dla oka widowisko. Ostatecznie inaugracyjna partia należała do graczy TREFLA, którzy objęli prowadzenie w spotkaniu. Wygrana na przewagi miała wpływ na dalsze losy meczu - zespół ze stolicy nie mógł do końca wyzerować głów i poniekąd ustąpił boiska, napędzonym poprzednim setem graczom z Gdańska. Tym samym to właśnie zespół z Pomorza zanotował drugą wygraną w turnieju. 

GRUPA B - TS Koset Grudziądz - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:23, 25:21), MVP: Aleksander Radtke

Spotkania gospodarza w Grudziądzu cieszyły się dużym zainteresowaniem, a na trybunach po raz kolejny pojawiła się spora grupa kibiców. Lokalni siatkarze stanęli na wysokości zadania i zaserwowali swoim fanom bardzo dobre sportowo spotkanie. Mocne ataki, szybka siatkówka i ofiarna gra w obronie charakteryzowały to starcie, a obecna na hali widownia żywo reagowała na toczące się na boisku akcje. Ostatecznie po zażartej walce to właśnie gracze Kosetu cieszyli się z wygranej i zamknęli dzień z dwoma zwycięstwami na koncie. MVP wybrano libero Aleksandra Radtke, który w całym spotkaniu przyjmował piłkę 21 razy. 

GRUPA B - Enea Energetyk Poznań - DMKS Plas Kielce 0:2 (20:25, 19:25), MVP: Mateusz Jańczyk

Na zamknięcie pierwszego dnia turnieju spotkały się ekipy z Poznania i Kielc. Od początku prym wiedli kielczanie, którzy grali znacznie pewniej a przede wszystkim nie notowali tak wyraźnych przestojów w grze, jakie mogliśmy oglądać wśród zawodników Energetyka. Pierwsza partia bez problemów trafiła na konto DMKSu, a chwilę potem zobaczyliśmy prawdziwy popis Mateusza Jańczyka, który swoimi serwisami napsuł rywalom wiele krwi. Celne i punktowe zagrywki zbudowały dużą przewagę punktową już na początku drugiej odsłony i tak naprawdę ustawiły wynik. Nawet jeśli Plasowi przytrafiały się chwile dekoncentracji, a poznanianie odrabiali wynik, to i tak widać było, że to spotkanie kielczanie mają pod kontrolą, co z resztą potwierdzili kilka chwil później. 

Program i wyniki MP młodzików – Grudziądz 2020:

Piątek, 25 września:

TREFL Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:17, 25:16)
UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 15:7)
Enea Energetyk Poznań - TS Koset Grudziądz 1:2 (13:25, 25:23, 12:15)
DMKS Plas Kielce - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (20:25, 16:25)
AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 0:2 (19:25, 28:30)
TREFL Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (28:26, 25:14)
TS Koset Grudziądz - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:23, 25:21)
Enea Energetyk Poznań - DMKS Plas Kielce 0:2 (20:25, 19:25)

Sobota, 26 września:

9:30 - UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów
11:00 - AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk
12:30 - DMKS Plas Kielce - TS Koset Grudziądz
14:00 - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Enea Energetyk Poznań
15:30 - mecz o 7.miejsce
17:00 - mecz o 5.miejsce
18:30 – I półfinał
20:00 – II półfinał

Niedziela, 27 września:

10:00 – mecz o 3.miejsce
12:00 – finał MP młodzików
Zakończenie zawodów i wręczenie nagród

Zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią wirusa SARS-COV-2 każdy zespół może być dopingowany maksymalnie przez 40 osób. Wszyscy uczestnicy zobligowani są do dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust podczas pobytu na obiekcie sportowym.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 0
  • 38
  • 0
  • 1