SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 9 maja 2013

MKS MOS Wieliczka zajmuje wysokie lokaty w rywalizacji grup młodzieżowych. - Chętnych do rozpoczęcia treningów nie brakuje - mówi trener i wiceprezes klubu, Jan Mazur.

Jednym z uczestników mistrzostw Polski młodziczek w Człuchowie (17-19 maja) będzie MKS MOS Wieliczka. Założony w 1985 roku klub jest znany z dobrej pracy z młodzieżą. W tym sezonie brał udział w Jarosławiu w decydującej rozgrywce MP juniorek. Przed rokiem młodziczki z Wieliczki awansowały do półfinałów.

- W mini siatkówce też możemy pochwalić się sukcesami. Bazujemy głównie na własnych wychowankach. Mamy grupy młodzieżowe w różnych kategoriach wiekowych. Chętnych do treningów nie brakuje. Pomagają nam władze miasta i powiatu. Dużego wsparcia udzielają rodzice naszej młodzieży - mówi Jan Mazur, trener i wiceprezes klubu w jednej osobie.

W półfinałowym turnieju w Wałczu siatkarki MKS MOS wygrały wszystkie mecze po 2:0. W ćwierćfinale ustąpiły pierwszego miejsca LTS Legionovii, z którą w Człuchowie spotkają się już na początek rywalizacji. - Trudno snuć jakiekolwiek prognozy. W siatkówce młodzieżowej różne rozstrzygnięcia są możliwe - dodaje trener MKS MOS.

W 2012 roku w Iławie kolejność czołowej trójki w mistrzostwach Polski młodziczek była następująca - UKS Orzeł Malbork, Energa Gedania Gdańsk i MKS Taboo Club Zryw Volley Iława. W finałowym spotkaniu UKS Orzeł pokonał Energę Gedanię 2:0. Rok wcześniej zawodniczki z Malborka również okazały się najlepsze w kraju w tej kategorii wiekowej. Do 2011 roku włącznie czempionat był rozgrywany jako Międzywojewódzkie Mistrzostwa o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Uczestnicy finałowego turnieju mistrzostw Polski młodziczek w Człuchowie: grupa A - MKS MOS Wieliczka, SKS Szóstka TPS Biała Podlaska, SPS Sparta Braniewo, LTS Legionovia Legionowo; B - WTS Włocławek, UKS Libero Wałcz, UKS Orzeł Malbork, UKS Libero Starogard Gdański.

  • 4
  • 0
  • 28
  • 0
  • 0