SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 19 września 2012

Trener Jerzy Komorowski nie bez dumy podkreśla, że rok 2012 był bardzo udany dla jego podopiecznych. Do takiej oceny upoważniają wyniki jego młodych podopiecznych.

Młodzi siatkarze z województwa kujawsko-pomorskiego mają w 2012 roku świetną passę. Na początku lipca podopieczni trenera Jerzego Komorowskiego wygrali w Krakowie turniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nie tak dawno triumfowali w tradycyjnych zawodach w Ustce.

- Było to nasze pierwsze zwycięstwo w Ustce. W poprzedniej edycji zawodnicy z rocznika 1996 uplasowali się na drugiej pozyji. Rzeczywiście mamy czym pochwalić się w tym sezonie. W Ustce co prawda zabrakło mocnych zespołów z województw śląskiego i warmińsko-mazurskiego, ale stawka i tak była silna - powiedział Jerzy Komorowski. Dodał, że znakomicie współpracuje się mu ze szkoleniowcami Chemika Bydgoszcz.

MVP turnieju w Ustce został Paweł Stysiał. Najlepszym rozgrywającym wybrano Kamila Droszyńskiego. - Obaj zawodnicy są typami liderów. Są pracowici i ambitni. Reszta zawodników jak widzi ich zaangażowanie, to stara się im dorównywać. Są bardzo pozytywnymi osobowościami w naszym zespole

Przypomnijmy, że w finale turnieju młodzików w Ustce kadra województwa kujawsko-pomorskiego wygrała z kadrą dolnośląskiego 2:0 (25:18, 25:22). Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja łódzkiego.

Na zdjęciu stoją od lewej: CHRAPLAK, STYSIAŁ (MVP turnieju,kapitan zespołu), GROSZEWSKI, RATAJCZYK, MAŁECKI, WOŁOWICZ, JAGUSZEWSKI, PREJS, KLEINSCHMIDT; klęczą od lewej: ADLER, BOBROWSKI, BLIGE, KACZMAREK, DROSZYŃSKI(najlepszy rozgrywający) Trenerem kadry wojewódzkiej jest Jerzy Komorowski, trenerem klubowym BKS Chemik Bydgoszcz Krzysztof Kowalczyk.

Od 12 do 14 października zespół województwa kujawsko-pomorskiego zagra na turnieju w Ostródzie. - Są to zwykle mocno obasadzone zawody. Na pewno zagra reprezentacja warmińsko-mazurskiego więc sprawdzimy się z bardzo silnym zespołem. Z Ostródy udamy się do Spały, gdzie kilka dni później rozpocznie się tradycyjny Turniej Nadziei Olimpijskich - mówi trener Komorowski.

Przed rokiem na obiektach tamtejszego Centralnego Ośrodka Sportu drużyna kujawsko-pomorskiego zajęła w TNO trzecie miejsce. W decydującym spotkaniu pokonało lubuskie 2:0 (25:15, 25:18).  W finale województwo dolnośląskie wygrało z łódzkim 2:1 (25:17, 16:25, 17:15).

Podstawowym celem Turnieju Nadziei Olimpijskich jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. W 2012 roku zawodnicy z 16 województw spotkają się w Spale 25-28 października. Zespoły dziewcząt zagrają 8-11 listopada.

  • 1
  • 1
  • 41
  • 0
  • 0