SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 10 marca 2015

Od piątku do niedzieli rozegrane zostaną cztery turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek. Jeden z nich odbędzie się w Iławie, gdzie od lat z doskonałej pracy z młodzieżą znany jest MKS Zryw-Volley. Zawodniczki tego klubu odnoszą sukcesy w obu odmianach siatkówki.

Od piątku do niedzieli rozegrane zostaną turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek. Gospodarzami będą zespoły – PTPS Piła (grupa I), Impel Gwardia Wrocław (II), Budowlani Łódź SSA (III) oraz MKS Zryw-Volley Iława (IV).

- Oczywiście celujemy w mistrzostwach w podium, ale najpierw trzeba zakwalifikować do finałowego turnieju – mówi trener MKS Zryw-Volley, Mieczysław Pietroczuk. – Mówiąc językiem skoków narciarskich trzeba oddać trzy dobre skoki.

W którym wiatr najbardziej będzie przeszkadzał? Zdaniem Mieczysława Pietroczuka w spotkaniu z MKS S.A. Dąbrowa Górnicza. – Zaczniemy w piątek z MKS Świdnica – mówi trener siatkarek z Iławy. – Z tym zespołem znamy się bardzo dobrze, spotykaliśmy się wielokrotnie. Z dąbrowiankami zmierzymy się w sobotę. Jest to silna drużyna, wiadomo pierwszy zespół gra w ekstraklasie. Klub jest znany z doskonałej pracy z młodzieżą.

Turniej w Iławie gospodynie zakończą meczem z MUKS Spartą Warszawa. – W historii klubu mieliśmy już wszystkie medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych w siatkówce plażowej. W halowej na podium stały tylko młodziczki. Chcemy poprawić tę statystykę – dodaje Mieczysław Pietroczuk.

W jego zespole jest kilka zawodniczek, które w siatkówce plażowej odnosiły sukcesy nie tylko w kraju. Córka Marta oraz Aleksandra Stępień zdobyły w 2014 roku wicemistrzostwo Europy do lat 18. – Kadrowe doświadczenie mają Sandra Korusiewicz, Monika Gorzka i Joanna Karpińska. Doświadczenie z gry na plaży jest bardzo przydatne. Bardzo buduje charakter – mówi trener MKS Zryw-Volleya Iława.

Przed rokiem w Tucholi siatkarki z Iławy zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Polski kadetek. – Wszystkie zawodniczki z tego turnieju grają – mówi trener Pietroczuk. – Zajęły tam czwarte miejsce czyli najgorsze dla sportowca. Teraz mamy nowy czempionat i będziemy walczyć.

Skład MKS Zryw-Volley z MP kadetek w Tucholi: Natalia Mejka, Joanna Karpińska, Aleksandra Tomaszewska, Kamila Sitnik, Monika Gorzka, Iwona Kulińska, Martyna Białecka, Dominika Grec, Marta Pietroczuk, Aleksandra Bludau, Aleksandra Stępień, Laura Nowotnik.

  • 2
  • 1
  • 36
  • 0
  • 0