SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Karolina Szewczyk, 17 kwietnia 2013

Zawodniczki KS Pałacu Bydgoszcz zdobyły brązowy medal w zakończonych w niedzielę w Jarosławiu mistrzostwach Polski juniorek. – To duży sukces i mamy co świętować – powiedziała po meczu środkowa Ewelina Janicka.

Zawodniczki KS Pałacu Bydgoszcz zdobyły brązowy medal w zakończonych w niedzielę w Jarosławiu mistrzostwach Polski juniorek. – To duży sukces i mamy co świętować – powiedziała po meczu środkowa Ewelina Janicka. 

Drużyna Pałacu do Jarosławia przyjechała jako jeden z głównych faworytów do złota. Jednak bydgoszczanki w półfinale zawodów przegrały ze świetnie grającą Silesią Volley MOSiR/Sokół Mysłowice. – Niestety taki jest sport – przyznała Janicka – Bardzo ciężko stwierdzić czego w tym meczu nam zabrakło. Wierzyłyśmy w wygraną i walczyłyśmy do samego końca. Niestety to nie wystarczyło i nie udało nam się. 

W meczu o trzecie miejsce siatkarki z Bydgoszczy pewnie pokonały warszawską Spartę. – Przez całe spotkanie kontrolowałyśmy przebieg wydarzeń na boisku i prowadziłyśmy grę na naszych zasadach- powiedziała środkowa Pałacu – Sparta to bardzo waleczny zespół i cieszymy się, że udało nam się w nimi wygrać w trzech setach. Brązowy medal zaleczył w jakimś stopniu nasze rany po porażce w meczu półfinałowym. Czujemy niedosyt, ale trzecie miejsce to też duży sukces i mamy co świętować. 

Podczas zakończenia turnieju w Jarosławiu doceniona została grupa kibiców z Bydgoszczy, która od początku do końca wspierała swoją drużynę. – Bardzo dziękujemy im, że przyjechali i nas dopingowali. Było nam bardzo miło. Przede wszystkimi chciałam podziękować mojemu jednemu najwierniejszemu fanowi, że przyjechał i mocno mnie wspierał- mówiła zadowolona Ewelina Janicka. 

Od 26 kwietnia w Szczyrku Ewelina Janicka wraz z reprezentacją Polski juniorek rozpocznie przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Polki w kwalifikacjach zagrają z Rosją, Słowenią i Rumunią. – Musimy się bardzo dobrze przygotować do tego turnieju. Na zbliżającym się zgrupowaniu będziemy ciężko pracować. Grupa nie należy do łatwych, ale wierzymy, że dzięki naszej zespołowości odniesiemy sukces – zakończyła Janicka.

 

  • 2
  • 0
  • 80
  • 0
  • 3