SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 23 marca 2013

Piotr Dudek jest jednym z najbardziej znanych polskich arbitrów. W mistrzostwach Polski juniorów w Leżajsku sędziuje u siebie. Na co dzień bowiem jest nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych. Wykłada systemy mechatroniczne.

Jastrzębski Węgiel pokonał w Leżajsku TS Volley Rybnik 3:1 (20:25, 25:19, 25:16, 25:20) w meczu o miejsca 5-8 mistrzostw Polski juniorów w Leżajsku. MVP spotkania został Krzysztof Pustelnik.

Zwycięski zespół zagra w niedzielę o piątą lokatę z UKS Tempo-25 Olsztyn, a pokonany o siódmą z AZS UWM. W drugim meczu tej fazy turnieju wygrał UKS 3:2 (25:9, 25:20, 20:25, 20:25, 15:12).

Arbitrem pierwszego sobotniego spotkania był Piotr Dudek, który jest nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych, w hali którego rozgrywane są tegoroczne mistrzostwa. - I nie jest to wcale pierwszy turniej w Leżajsku, w którym mam zaszczyt i przyjemność sędziować. Organizowane są tutaj turnieje w kategoriach młodzieżowych, w hali Zespołu Szkół Technicznych swoje umiejętności prezentowali najwięksi mistrzowie naszej dyscypliny sportu z Ivanem Miljkovicem. W 2003 roku z reprezentacją kobiet zawitał do naszego miasta Andrzej Niemczyk na dwa sparingowe mecze z Holenderkami. Tutaj, można powiedzieć, zacząła się droga tej drużyny do wspaniałych sukcesów - powiedział Piotr Dudek.

Jak podkreśla Piotr Dudek "atmosfera w Zespole Szkół Technicznych jest przyjazna dla uczniów i sportu o co szczególnie troszczy się Pani Dyrektor Halina Samko."

Mecze w mistrzostwach Polski juniorów w Leżajsku sędziuje czołówka polskich arbitrów. Poza Piotrem Dudkiem są jeszcze Paweł Burkiewicz i Sławomir Gołąbek. Sędzią głównym jest Zdzisław Śpiewla.


  • 2
  • 0
  • 32
  • 0
  • 0