SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 14 kwietnia 2016

W środę, 13 kwietnia, przed ostatnim meczem pierwszego dnia Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Leżajsku odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia turnieju.

W środę, 13 kwietnia, przed ostatnim meczem pierwszego dnia Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Leżajsku odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia turnieju.

Przybyłych na turniej zawodników, trenerów, kibiców i gości powitał Starosta Powiatu Leżajskiego Marek Śliż: - Piłka Siatkowa wymaga ogromnej wytrwałości, zaangażowania całego zespołu, wiary w siebie, i… odrobiny szczęścia. Wyrabia silną psychikę, uczy odporności na stres i na niepowodzenia. Na pewno będziecie tu Państwo świadkami rywalizacji na wysokim poziomie – zawodnicy, którzy tu przyjechali na pewno nie będą szczędzić sił i umiejętności w walce o jak najlepsze miejsca. Pokażą nam wilę walki i piękno tego sportu. Życzę dobrej zabawy i sportowego wyniku!

Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański: - To wielki zaszczyt ale i nie przypadek, że ten turniej po trzech latach odbywa się znów tutaj. To docenienie organizacji poprzednich Mistrzostw Polski w Leżajsku. Liczę, że i te będą dobrze zapamiętane przez wszystkich uczestników. Życzymy wielu emocji i dobrych wyników. Wracajcie do Leżajska – nie tylko w czasie mistrzostw – zawsze jesteście tu mile widzianymi gośćmi.

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej gości i uczestników powitał Członek Zarządu PZPS i Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Robert Dworak: - Chcę podziękować wszystkim gospodarzom tego turnieju, którzy zorganizowali go już po raz drugi. Życzę zawodnikom wspaniałej walki – dla wielu z was to ostatnie młodzieżowe zawody, po których wchodzicie już w świat męskiej siatkówki. Życzę wielu emocji i dobrych zawodów, bez kontuzji.

Turniej uroczyście otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół technicznych w Leżajsku Halina Samko: - Cieszę się, że po raz drugi ten finał odbywa się w ZST w Leżajsku. Jako szkoła techniczna uczymy i przygotowujemy do zawodu, ale też rozwijamy pasje i zainteresowania sportowe naszych uczniów. Zawsze wspieramy inicjatywy sportowe w naszym mieście. Siatkówka jest nam szczególnie bliska: do tej szkoły chodził trener Resovii Rzeszów Andrzej Kowal, a nauczyciel naszej szkoły Piotr Dudek jest międzynarodowym sędzią tej dyscypliny. Życzę wszystkim wielu wrażeń i miłego pobytu.

Ceremonii towarzyszył pokaz tańców ludowych, a wybrani przez trenerów zawodnicy każdego z uczestniczących w turnieju zespołów otrzymali w prezencie piłki od sponsora, firmy PKN ORLEN.

 

Dalszy harmonogram turnieju:

14 kwietnia (czwartek)

    MKS MDK Warszawa - AKS V LO Rzeszów (11:00)
    Exact Systems Norwid Częstochowa - BKS Chemik Bydgoszcz (13:30)
    EKS Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk SA (16:00)
    Jastrzębski Węgiel - UMKS MOS Wola Warszawa (18:30)

15 kwietnia (piątek)

    BKS Chemik Bydgoszcz - MKS MDK Warszawa (11:00)
    AKS V LO Rzeszów - Exact Systems Norwid Częstochowa (13:30)
    UMKS MOS Wola Warszawa - EKS Skra Bełchatów (16:00)
    Trefl Gdańsk SA - Jastrzębski Węgiel (18:30)

16 kwietnia (sobota)

    mecz o 7. miejsce (11:00)
    mecz o 5. miejsce (13:30)
    półfinał IA - II B (16:00)
    półfinał IIA - I B (18:30)

17 kwietnia (niedziela)

    mecz o 3. miejsce (10:00)
    finał (45 minut po zakończeniu meczu o 3. miejsce)

Sponsorem turnieju finałowego jest PKN ORLEN.

Transmisje meczów na www.imprezylive.pl i w TVK Vectra na kanale 255.

  • 1
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0