SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Angelika Knopek, Fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 30 sierpnia 2022

Mistrzostwa świat 2022. Dzień 5. - wyniki i relacje

We wtorek rozpoczęła się ostatnia kolejka fazy grupowej mistrzostw świata, której współgospodarzem jest  Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Hitem w Katowicach był mecz faworytów do złota: Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

Plan meczów (30 sierpnia):

Grupa B, Lublana: Brazylia - Katar 3:0 (25:13, 25:23, 26:24)

Katar jest pierwszą drużyną, która pożegnała się z mistrzostwami świata. Debiutant nie zdołał wygrać ani jednego seta, lecz pokazał się z niezłej strony. W ostatnim spotkaniu zmusił Brazylijczyków do dużego wysiłku, zwłaszcza w drugim i trzecim secie. W końcówkach zadecydowała dobra skuteczność Darlana, młodego atakującego. Brazylia kończy pierwszą fazę na pierwszym miejscu, z ośmioma punktami.  

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Grupa B, Lublana: Japonia - Kuba 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:19)

Spotkanie kończyło rywalizację w grupie B. Japonia, która zajmowała trzecie miejsce, zdobyła trzy punkty i zapewniła sobie awans do 1/8 turnieju. W spotkaniu z Kubą była lepsza, niwelując przewagę fizyczną rywali zespołowością i przede wszystkim szybkością gry. Kubańczycy popełnili aż 38 błędów, przy tylko 23 przeciwników. Ich sytuacja mocno się skomplikowała, bo chcą pozostać w turnieju, muszą liczyć na korzystne wyniki w innych grupach.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Godzina 17:30. Grupa D, Lublana: Francja - Kamerun

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Grupa C, Katowice: Meksyk - Bułgaria 3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16)

Dzisiejsze spotkanie Bułgarzy otworzyli pięciopunktowym prowadzeniem, które wraz z trwaniem seta stopniowo zwiększali. Meksykanie nie poddali się  bez walki i w końcówce zaczęli odrabiać straty, nie starczyło im jednak czasu na dogonienie rywala. W drugim secie role na boisku się odwróciły, od początku to Meksykanie byli stroną dominującą, dzięki czemu doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji. W trzeciej partii siatkarze Jorge Lopeza poszli za ciosem i dzięki skutecznej grze w ataku objęli prowadzenie w meczu. W czwartej partii Bułgarzy w ostatniej chwili wrócili do gry i za sprawą dobrych zagrywek odnieśli zwycięstwo. Losy spotkania ważyły się do samego końca, jednak ostatecznie po bardzo zaciętym tie-breaku to Meksykanie zapisali na swoim koncie wygraną. 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Grupa D, Lublana: Słowenia - Niemcy 3:0 (25:16, 25:22, 25:17)

Gospodarze drugiej części mistrzostw świata pokazali siłę w meczu z Niemcami. Byli lepsi w każdym elemencie, a w bloku oba zespoły dzieliła przepaść (9:1). Bardzo dobrze zagrał Klemen Cebulj (15 punktów), a sekundowali mu Toncek Stern i Jan Kozamernik. Niemcy zawiedli i żeby awansował do 1/16, muszą liczyć na korzystne wyniki innych spotkań. Jeśli jakimś cudem im się uda, mogą być przeciwnikiem Polski.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Grupa C, Katowice: Polska - USA 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

RELACJA Z MECZU

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻYWO

TABELE MISTRZOSTW ŚWIATA 

Polską Siatkówkę wspierają

  • 7
  • 1
  • 10
  • 0
  • 2