SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara, 8 października 2021

Jubileuszowe ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów wystartowały w Kędzierzynie-Koźlu

Już dwudzieste piąte, jubileuszowe ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozpoczęły się w piątek w Kędzierzynie-Koźlu. Do niedzieli rywalizować w nich będzie kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Podobnie jak każdą poprzednią edycję, również tą jubileuszową, wspiera Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

Wyniki turnieju: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

Mistrzostwa weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbywa się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki – Kędzierzynie-Koźlu. Co istotne, mistrzostwa powracają po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

– To dla mnie bardzo ważne dopełnienie siatkarskiego obrazu naszego miasta i regionu – cieszy się Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. – Miniony sezon był cudowny dla naszej Grupy Azoty ZAKSY, która wygrał Ligę Mistrzów. Teraz z kolei mamy u nas cudownych graczy w różnych kategoriach wiekowych z całej Polski. Życzę wszystkim uczestnikom kapitalnej zabawy w naszym mieście i oczywiście samych wygranych meczów – dodaje.

– Fajnie wrócić do tej hali, w której grywałem w PlusLidze chyba przez dziesięć sezonów – mówi Krzysztof Gierczyński, były reprezentant Polski i siatkarz, który rozegrał 423 mecze w PlusLidze. – Przyjechaliśmy tutaj bawić się siatkówką, atmosfera mistrzostw jest świetna, cieszymy się, że tu jesteśmy – podkreśla gracz ekipy KS Atak Gorzów Wielkopolski.

Co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. W każdej jednak kategorii wiekowej jest wielu byłych reprezentantów Polski i wybitnych graczy, do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat mistrzostw.

Podobnie jak każdą poprzednią edycję, również tą jubileuszową, dwudziestą piątą wspiera  Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów – firma PKN ORLEN SA.

  • 5
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0
Październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31