SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 19 sierpnia 2019

Coraz większy ruch w salach treningowych klubów PlusLigi

Kadrowicze odpoczywają po pierwszej części sezonu reprezentacyjnego, która dla biało-czerwonych zakończyła się sukcesem w postaci wywalczonego w pięknym stylu awansu do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Podopieczni trenera Vitala Heynena odpoczywają i nabierają sił przed przygotowaniami do mistrzostw Europy i Pucharu Świata. Ich klubowi koledzy rozpoczynają treningi przed startującymi pod koniec października rozgrywkami PlusLigi.

W pierwszych zajęciach mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, pod kierunkiem trenerów Michała Chadały, Adama Swaczyny i Piotra Pietrzaka, wzięło udział dziesięciu zawodników. Niedługo do zespołu dołączy również pierwszy trener szkoleniowiec obrońcy tytułu Nikola Grbić. Poza kadrą tego zespołu są obecnie Sam Deroo (Belgia), Benjamin Toniutti (Francja)  oraz Paweł Zatorski i Aleksander Śliwka. W Kędzierzynie-Koźlu po udanej dla reprezentacji Polski Siatkarskiej Lidze Narodów zameldował się już Łukasz Kaczmarek, który deklaruje swoją gotowość udziału w przypadku powołania m.in. na Puchar Świata.

ZAKSA sezon PlusLigi zainauguruje 26 października wyjazdowym meczem z beniaminkiem MKS Ślepskiem Malow Suwałki, który przygotowania rozpoczął tydzień wcześniej. W kadrze trenera Andrzeja Kowala jest czternastu graczy, ośmiu zawodników pozostało z ubiegłorocznego składu, który wywalczył awans.  - Treningi na razie nie są intensywne. Łączymy je np. z pływaniem na basenie. Spokojnie wchodzimy w przygotowania do sezonu. Z czasem będziemy zwiększać intensywność i objętość naszych zajęć - mówi drugi trener zespołu Mateusz Mielnik i podkreśla, że sympatycy siatkówki w tym mieście i okolicy nie mogą już doczekać się inauguracji sezonu.

Siatkarze PGE Skry rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Pierwszym trenerem wielokrotnych mistrzów Polski jest Michał Mieszko Gogol, w kadrze Polski asystent Vitala Heynena. Milad Ebadipour, Milan Katić, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk przebywają na krótkich urlopach i są do dyspozycji trenerów swoich reprezentacji.

- Tradycyjnie, jak przed każdym sezonem przygotowawczym powiem, że wolnego było za mało – uśmiecha się Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry, cytowany na klubowej stronie internetowej. – Myślę jednak, że każdy z nas był już myślami przy pierwszym treningu i tym, co mamy zrobić w przyszłym sezonie. Cieszymy się, że wróciliśmy do zajęć, ja również.

Trenują również siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie, rewelacji poprzedniego sezonu. – Cieszę się, że możemy zacząć ten sezon z uśmiechami na twarzy. Jest bardzo fajna energia w zespole i myślę, że przełożymy to na przygotowania. Ta przerwa jest dosyć długa. Gdy ogląda się reprezentację Polski, to na pewno człowiek trochę tęskni i chce wrócić na ten parkiet i potrenować. Dla mnie jest wiele nowych rzeczy, nowy klub, nowe barwy, więc na pewno będę potrzebował chwili, żeby się z tym oswoić. Koledzy mi tutaj pomagają, więc myślę, że bardzo szybko się zaaklimatyzuję – podsumował na stronie klubowej pierwszy dzień zajęć nowy Jurajski Rycerz, Patryk Czarnowski.

Pierwsza kolejka PlusLigi została zaplanowana na 26 października. Trzy dni wcześniej mistrz Polski ZAKSA zmierzy się z ONICO Warszawa w walce o pierwsze trofeum w sezonie – Superpuchar Polski, ten mecz zostanie rozegramy w Arenie Gliwice. Ruszyła sprzedaż biletów na ten mecz, szczegóły na www.plusliga.pl

  • 8
  • 1
  • 13
  • 0
  • 0
Grudzień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5