Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Piotr Sumara, 21 maja 2019

Reprezentacja Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów 2019

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał ostateczny skład kadry na Siatkarską Ligę Narodów 2019.  

Reprezentacja Polski mężczyzn na Siatkarką Ligę Narodów 2019

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący

Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy        

Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący  

Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający                           

Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący     

Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero              

Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy        

Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający               

Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący      

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy      

Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy  

Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający       

Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący

Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący                   

Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący                          

Grzegorz Łomacz – KPS PGE Skra Bełchatów SA, rozgrywający 

Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący    

Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy             

Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero    

Michał Szalacha – Łuczniczka Bydgoszcz SA, środkowy 

Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący          

Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący

Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero 

Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero

 

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener                                                                                                                                             

Mieszko Michał Gogol – asystent trenera

Sebastian Pawlik – asystent trenera                                                                                                             

Paweł Woicki – asystent trenera

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Fons Vranken – trener przygotowania  fizycznego                                                                                                   

Robert Kaźmierczak – statystyk

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając – lekarz

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Elżbieta Poznar – kierownik drużyny

Od 17 maja reprezentacja przebywa na zgrupowaniu w COS Spała z udziałem 25 zawodników poprzedzającym inaugurację Siatkarskiej Ligi Narodów w Katowicach (31 maja-2 czerwca). To wydarzenie poprzedzi towarzyski i sparingowy mecz z Niemcami (25-26 maja w Arenie Gliwice, bilety: www.ebilet.pl,  pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-siatkowki/). Pod koniec lipca biało-czerwoni zagrają także towarzysko z Holendrami, a na początku sierpnia (1-3 sierpnia) zaprezentują w Krakowie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Potem mistrzów świata czekają kwalifikacje olimpijskie (9-11 sierpnia w ERGO ARENA Gdańsk), wrześniowe mistrzostwa Europy i październikowy Puchar Świata.

Mecze Reprezentacji Polski Mężczyzn w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

KATOWICE (POLSKA)

31.05.2019 17:30                   USA – Brazylia

31.05.2019 20:30                   Polska – Australia

01.06.2019 14:00                   Brazylia – Australia

01.06.2019 17:00                   USA – Polska

02.06.2019 14:00                   Australia – USA

02.06.2019 17:00                   Brazylia – Polska

Bilety na mecze w Polsce: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

NINGBO (CHINY)

07.06.2019 10:00                   Francja – Polska

07.06.2019 13:30                   Chiny – Bułgaria

08.06.2019 10:00                   Polska – Bułgaria

08.06.2019 13:30                   Chiny – Francja

09.06.2019 10:00                   Bułgaria – Francja

09.06.2019 13:30                   Chiny – Polska

URMIA (IRAN)

14.06.2019 13:00                   Rosja – Polska

14.06.2019 16:00                   Iran – Kanada

15.06.2019 13:00                   Rosja – Kanada

15.06.2019 16:00                   Iran – Polska

16.06.2019 13:00                   Polska – Kanada

16.06.2019 16:00                   Iran – Rosja

MEDIOLAN (WŁOCHY)

21.06.2019 20:00                   Włochy – Serbia

21.06.2019 17:00                   Polska – Argentyna

22.06.2019 17:00                   Polska – Serbia

22.06.2019 20:00                   Włochy – Argentyna

23.06.2019 17:00                   Argentyna – Serbia

23.06.2019 20:00                   Włochy – Polska

LIPSK (NIEMCY)

28.06.2019 17:30                   Polska – Japonia

28.06.2019 20:30                   Niemcy – Portugalia

29.06.2019 17:30                   Niemcy – Polska

29.06.2019 20:30                   Portugalia – Japonia

30.06.2019 14:00                   Niemcy – Japonia

30.06.2019 17:00                   Polska – Portugalia

*Wszystkie daty i godziny według czasu w Polsce.

17517c

Terminarz spotkań Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku:

Piątek, 9 sierpnia

17:00  Polska – Tunezja

20:30  Francja – Słowenia

Sobota, 10 sierpnia

15:00  Polska – Francja

18:30  Słowenia – Tunezja

Niedziela, 11 sierpnia

12:00  Francja – Tunezja

15:00  Polska – Słowenia

Bilety można kupić tutajhttps://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

CEV Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

Grupa A, Montpelier: Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

Grupa B, Bruksela i Antwerpia: Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

Grupa C, Ljubljana: Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja

Grupa D, Rotterdam i Amsterdam: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Polska, Ukraina

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:

13 września (piątek) 17:00 Estonia – Polska (Rotterdam)

15 września (niedziela) 16:00 Holandia - Polska (Rotterdam)

16 września (poniedziałek) 20:00 Polska – Czechy (Rotterdam)

17 września (wtorek) 17:00 Czarnogóra – Polska (Amsterdam)

19 września (czwartek) 20:00 Polska – Ukraina (Amsterdam)

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z przeciwnikami z grupy C. „Polska” grupa D połączy się z grupą B według następującego schematu:

A1-C4     B1-D4

A2-C3     B2-D3

C1-A4     D1-B4

C2-A3     D2-B3

Potyczki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 23i 24 września, a mecze o półfinałowe i o medale 26-29 września.

Szczegóły: https://www.pzps.pl/images/2019_01/16932d.png

Puchar Świata rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 października.

  • 18
  • 1
  • 15
  • 1
  • 1
Sierpień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
  • 02 SIE

    Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 03 SIE

    Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 04 SIE

    Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 09 SIE

    Polska - Tunezja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 09 SIE

    Francja - Słowenia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 10 SIE

    Polska - Francja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 10 SIE

    Słowenia - Tunezja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 11 SIE

    Francja - Tunezja | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 11 SIE

    Polska - Słowenia | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny Tokio 2020

  • 15 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 16 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 17 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 18 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  • 23 SIE

    Belgia - Ukraina | Mistrzostwa Europy Kobiet

  • 23 SIE

    Szwajcaria - Niemcy | Mistrzostwa Europy Kobiet

  • 29 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

  • 30 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

  • 31 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej