SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 2 maja 2019

MP kadetek - Olecko 2019: wypowiedzi po drugim dniu

Zespoły UKS Atena Warszawa, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Enea Energetyk Poznań oraz LTS Legionovia Legionowo odniosły zwycięstwa w drugim dniu mistrzostw Polski kadetek, które rozgrywane są w Olecku. Turniej zakończy się w niedzielę. Złotego medalu broni LTS Legionovia.

Wypowiedzi po drugim dniu dniu:

Sonia Stefanik (UKS Atena Warszawa, MVP mecz z Elite Volley Kraków): Przystąpiłyśmy do gry bardzo pozystywnie nastawione. Chciałyśmy odnieść zwycięstwo. Przy prowadzeniu 2:0 trzeci set został przegrany. Dlaczego? Może byłyśmy zbyt rozkojarzone przy stakim wyniku. Udało się nam wrócić na dobry tor i jesteśmy szczęśliwe. Gram na środku, a dziś byłam zadowolona szczególnie ze swojej postawy w ataku.

Artur Wójcik (trener UKS Atena Warszawa); Przy naszym prowadzeniu 2:0 zadziałała magia trzeciego seta, który w siatkówce jest najważniejszy, często odmienia przebieg rywalizacji. Przypominam, że mamy kontuzjowane dwie kadrowiczki. Walczymy charakterem i on wrócił w piątej partii meczu z Krakowem i on zadecydował o naszym zwycięstwie.

Julita Piasecka (MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, MVP meczu z KS Metro Warszawa): Wyszłyśmy w nowym ustawieniu, ale to nie tłumaczy naszej porażki. Coś nie wyszło, za mało spięłyśmy się. W kolejnych partiach ułożyłyśmy grę i przyszły efekty. Cieszę się, że z rąk trenera kadry kadetek otrzymałam statuetkę MVP. W tych mistrzostwach mamy swoje marzenia, one są potrzebne. Chcemy wygrać najwięcej ile będzie możliwe.

Marcin Orlik (trener Enei Energetyka Poznań): Mecz z Pałacem był bardzo dobry i emocjonujący. My zaczęliśmy kiepsko, popełnialiśmy błędy, nie radziliśmy sobie z głowami.Od drugiego seta był to mecz walki. Losy spotkania mogły przechylić się na jedną lub drugą stronę. Rywalki miały mocne skrzydła. Dla nas to był ważny mecz. Dzięki zwycięstwu dalej jesteśmy w grze o półfinał.

Julia Bińczycka (Enea Energetyk Poznań, MVP meczu z Pałacem): Dałyśmy z siebie wszystko. Każda z nas zasłużyła na nagrodę MVP. Umiejętności obu drużyn były równe. Bardzo chciałyśmy wygrać. Może to zadecydowało o naszym zwycięstwie?

Wojciech Lalek (trener LTS Legionovii Legionowo): Dziś zagraliśmy spokojnie. Był to zupełnie inny mecz niż wczorajszy, który był naszym pierwszym w turnieju. W spotkaniu z MKS nie ustrzegliśmy się błędów, ale przewagę mieliśmy już wysoką więc mogłem też dokonywać zmian.

Izabela Dąbrowska (LTS Legionovia Legionowo, MVP w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza): Rywalki miały trudną zagrywkę, ale najważniejsza była koncentracja. Cały zespół przystąpił do meczu maksymalnie zmobilizowany. Nie obliczam czy jesteśmy już w półfinale. Najważniejsze jestdobra gra oraz poprawianie własnych umiejętności. Oczywiście naszym celem jest też jak najlepszy wynik.

Sponsorem głównym turnieju MP kadetek jest firma PKN ORLEN.

Kadetki Wyniki: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=2

Kadetki dokumentacja: http://www.vispolska.pl/pzps/dokumentacja-mp-kadetek-2019/

Transmisja turnieju:

  • 6
  • 0
  • 64
  • 0
  • 4
Grudzień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5