SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Magdalena Kocik, fot. Anna Zawal/Metro Warszawa, 30 kwietnia 2019

Kadetki Metra Warszawa zaczynają walkę w finałowym turnieju MP

Od 1 do 5 maja w Olecku rozegrany zostanie finałowy turniej Mistrzostw Polski w kadetek. Wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce znalazły się zawodniczki KS Metro Warszawa.

Awans do decydującej fazy MP kadetek to dla drużyny KS Metro Warszawa pierwszy historyczny finał w tej kategorii wiekowej. Zespół w tym sezonie zaczynał praktycznie od zera – najpierw w drugiej lidze mazowieckiej, później pokonał zwycięsko kilka rund meczów play off i wywalczył awans do pierwszej ligi mazowieckiej, a następnie dostał się do finałów Mazowsza i awansował tym samym do rozgrywek ogólnopolskich. Na Mazowszu w finale wojewódzkim po zaciętej walce zajął ostatecznie czwarte miejsce, następnie wywalczył awans z turnieju ćwierćfinałowego, a na koniec zajmując drugie miejsce w półfinałach awansował do najlepszej ósemki w Polsce! Czy to jednak koniec? Na pewno nie! Kadetki Metra dalej głodne są zwycięstw i z niecierpliwością czekają na finałowe spotkania.

W finale mistrzostw Polski kadetek zagra osiem – najlepszych ekip z całej Polski. Będziemy mogli oglądać na parkiecie zawodniczki z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Elite Volley Kraków, KS Atena Warszawa, LTS Legionovia Legionowo, Enea Energetyk Poznań, KS Pałac Bydgoszcz, MKS Dąbrowa Górnicza oraz KS Metro Warszawa.

– Jedziemy do Olecka z bojowym nastawieniem. Na pewno nie jesteśmy faworytami tych mistrzostw, ani naszej grupy. Mino wszystko będziemy starały się zagrać jak najlepiej i zaprezentować się z dobrej strony. Każde miejsce na tych mistrzostwach będzie dla nas ogromnym sukcesem, więc postaramy się wywalczyć jak najwięcej. Również na tym turnieju zbierzemy więcej doświadczenia, co nam pomoże w kolejnym sezonie. Jesteśmy gotowe na walkę – mówi Zuzanna Michalska, kapitan drużyny kadetek KS Metro Warszawa.

W grupowych rozgrywkach, na finałach mistrzostw Polski, kadetki KS Metro Warszawa zmierzą się, w grupie A,  kolejno z KS Atena Warszawa, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki oraz Elite Volley Kraków.

– Już drugi raz będziemy brać udział w tak ważnym i wielkim dla nas wydarzeniu, jakim są Finały Mistrzostw Polski. W tym roku sezon rozpoczęłyśmy w drugiej lidze i nikt przed sezonem nie powiedziałby, że zajdziemy tak daleko. Ale udało się! Dla nas sam udział w Finałach jest już wielkim osiągnięciem, ponieważ w większości gramy młodszym rocznikiem. Mimo, że nie jedziemy tak, jako faworytki to mogę obiecać, że damy z siebie wszystko i będziemy walczyć do samego końca – dodaje Amelia Piekut, która została nagrodzona statuetką dla najlepszej zawodniczki KS Metro Warszawa podczas półfinałowych rozgrywek o mistrzostwo Polski kadetek.

Skład drużyny KS Metro Warszawa na Finały Mistrzostw Polski kadetek:

Zuzanna Michalska (kapitan), Amelia Piekut, Karolina Staniszewska, Maja Brodowska, Antonina Rzepkowska, Aleksandra Majkusiak, Olga Sawińska, Martyna Kruszewska, Maja Namaczyńska, Patrycja Błaszczak, Paulina Raszkowska, Wiktoria Zagumny oraz Julia Zawal.

Program mistrzostw Polski kadetek:

środa, 1 maja:
10:00     grupa A     MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Elite Volley Kraków     
12:00     grupa A     KS Metro Warszawa – KS Atena Warszawa     
16:00     grupa B     LTS Legionovia Legionowo – Enea Energetyk Poznań     
18:00     grupa B     KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza     

czwartek, 2 maja:
10:00     grupa A     Elite Volley Kraków – KS Atena Warszawa     
12:00     grupa A     MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – KS Metro Warszawa     
16:00     grupa B     Enea Energetyk Poznań – KS Pałac Bydgoszcz     
18:00     grupa B     LTS Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza     

piątek, 3 maja:
10:00     grupa A     KS Metro Warszawa – Elite Volley Kraków     
12:00     grupa A     KS Atena Warszawa – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki     
16:00     grupa B     MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Energetyk Poznań     
18:00     grupa B     KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo     

sobota, 4 maja:
10:00     o VII miejsce         
12:00     o V miejsce         
16:00     I półfinał         
18:00     II półfinał         

niedziela, 5 maja:
10:00     mecz o III miejsce         
12:30     finał

Sponsorem głównym turnieju MP juniorów jest firma PKN ORLEN.

Kadetki wyniki: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=2

Kadetki dokumentacja: http://www.vispolska.pl/pzps/dokumentacja-mp-kadetek-2019/

  • 9
  • 2
  • 76
  • 2
  • 4
Grudzień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5