Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 14 kwietnia 2019

MP juniorek - Kętrzyn 2019: KS Pałac Bydgoszcz z brązowymi medalami

KS Pałac Bydgoszcz wygrał 3:0 (25:18, 25:23, 26:24) z MKS Dąbrową Górniczą w meczu o 3.miejsce mistrzostw Polski juniorek 2019. Głównym sponsorem wydarzenia jest PKN ORLEN.

KS Pałac Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:23, 26:24), MVP: Zuzanna Kuligowska

W pierwszym secie bardzo dobrze funkcjonował blok bydgoszczanek, które dodatkowo notowały dobre statystyki w ataku. Grę rywalkom ułatwiały także zawodniczki MKS Dąbrowy Górniczej, które w całej oddsłonie oddały rywalkom aż 9 punktów. Te wszystkie czynniki pozowliły Pałacowi na objęcie prowadzenia w spotkaniu.

Drugą partię lepiej zagrały dąbrowianki, które poprawiły skuteczność w ofensywie, zaczęły punktować w polu serwisowym, a przede wszystkim aż do końcówki wystrzegały się własnych błędów. Dzięki temu prowadziły już 22:19, jednak w ostatnich akcjach zabrakło im "chłodnej głowy" - MKS stracił serię punktów, a w konsekwencji oddał inicjatywę rywalkom. Zawodniczki Pałacu wykorzystały szansę i zwiększyły prowadzenie w meczu.

W trzecim secie nie brakowało emocji i wydawało się, że dąbrowianki będą w stanie przedłużyć spotkanie. W końcówce jednak większą koncentracją i determinacją wykazały się zawodniczki Pałacu, które odrobiły stratę i wygrały emocjonującą grę na przewagi. 

W trakcie MP juniorek realizowany jest program Red Bull "Siatkarskie Skrzydła". Jego laureatki poddane zostaną specjalistycznym badaniom medycznym, które pomogą im wypracować optymalny plan treningowy i efektywniej wykorzystać naturalne predyspozycje. 

Raporty meczowe i statystyki dostępne są pod tym linkiem: http://www.vispolska.pl/pzps/dokumentacja-mp-juniorek-2019/ 

Harmonogram i wyniki Mistrzostw Polski Juniorek – Kętrzyn 2019:

10 kwietnia (środa):

(Grupa A) - KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (26:24, 20:25, 28:26, 23:25, 9:15), MVP: Matylda Grabowska.

(Grupa A) - MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 25:19, 24:26, 25:19), MVP: Oliwia Kubryn

(Grupa B) -  SPS Volley Piła  – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:23, 25:13, 25:16), MVP: Zuzanna Szperlak

(Grupa B) - LTS Legionovia Legionowo – ENEA Energetyk Poznań 3:1 (18:25, 25:13, 25:19, 25:17), MVP: Agata Plaga

11 kwietnia (czwartek):

(Grupa A) -  MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź 3:2 (21:25, 25:23, 25:16, 24:26, 21:19), MVP: Wiktoria Chyra

(Grupa A) - KS Pałac Bydgoszcz – MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:14, 25:16, 25:21), MVP: Zuzanna Kuligowska

(Grupa B) - MKS SAN-Pajda Jarosław – ENEA Energetyk Poznań 1:3 (25:23, 22:25, 11:25, 20:25), MVP: Martyna Borowczak

(Grupa B) - SPS Volley Piła  – LTS Legionovia Legionowo 3:2 (24:26, 25:16, 23:25, 25:22, 15:10), MVP: Zofia Szczotkiewicz

12 kwietnia (piątek):

(Grupa A) -  MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (18:25, 25:22, 27:25, 21:25, 15:12), MVP: Julita Piasecka

(Grupa A) - Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:27, 25:27, 18:25), MVP: Natalia Ciesielska

(Grupa B) - LTS Legionovia Legionowo – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:13, 25:14, 25:18), MVP: Paulina Zaborowska

(Grupa B) - ENEA Energetyk Poznań – SPS Volley Piła 1:3 (25:23, 14:25, 21:25, 16:25), MVP: Paulina Damaske

13 kwietnia (sobota):

mecz o 7.miejsce:  Budowlani Łódź - MKS San-Pajda Jarosław 3:2 (25:21, 25:21, 20:25, 16:25, 15:13), MVP: Weronika Centka

mecz o 5.miejsce: MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki - ENEA Energetyk Poznań 0:3 (19:25, 17:25, 17:25), MVP: Katarzyna Bagrowska

PÓŁFINAŁ I: KS Pałac Bydgoszcz - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 16:25, 23:25), MVP: Julia Orzoł

PÓŁFINAŁ II: SPS Volley Piła - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (20:25, 25:21, 25:18, 25:16), MVP: Julia Mazur

14 kwietnia (niedziela):

mecz o 3.miejsce KS Pałac Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:23, 26:24), MVP: Zuzanna Kuligowska

mecz o 1.miejsce LTS Legionovia Legionowo - SPS Volley Piła

  • 6
  • 4
  • 79
  • 1
  • 6
Lipiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
  • 03 LIP

    Final Six Siatkarskiej Lig Narodów - kobiety

  • 04 LIP

    Final Six Siatkarskiej Lig Narodów - kobiety

  • 05 LIP

    Final Six Siatkarskiej Lig Narodów - kobiety

  • 06 LIP

    Final Six Siatkarskiej Lig Narodów - kobiety

  • 07 LIP

    Final Six Siatkarskiej Lig Narodów - kobiety

  • 10 LIP

    Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

  • 11 LIP

    Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

  • 12 LIP

    Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

  • 13 LIP

    Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

  • 14 LIP

    Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

  • 19 LIP

    Polska - Czechy | turniej towarzyski

  • 20 LIP

    Białoruś - Czechy | turniej towarzyski

  • 21 LIP

    Polska - Białoruś | turniej towarzyski

  • 27 LIP

    Polska - Holandia | mecz towarzyski

  • 28 LIP

    Polska - Holandia | mecz towarzyski