Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 4 lutego 2019

Paweł Zagumny: Polska Liga Siatkówki z ogromnymi możliwościami rozwoju

- Polska Liga Siatkówki pod kierunkiem Artura Popko stała się nowoczesną i dobrze zarządzaną organizacją z ogromnymi możliwościami rozwoju – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Paweł Zagumny, Prezes Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA, który na to stanowisko został powołany 27 stycznia decyzją Rady Nadzorczej PLS SA.  – Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i wiarę we mnie.

W najbliższym czasie Paweł Zagumny zamierza udać się, jak to określił, w mini Tour de Pologne.” – Chcę odwiedzić wszystkie klubu Ligi Siatkówki Kobiet i PlusLigi i omówić oraz przeanalizować obecną sytuację. Jestem przekonany, że spotkania w terenie i rozmowy w klubach będą konstruktywne – mówił prezes Zagumny.

Paweł Zagumny podkreślił, że męska siatkówka w Polsce „jest światowym topem topów, a kobieca dobija się do wielkiego grania.” – Jednym z najważniejszych obecnie celów jest znalezienie sponsora dla ligi oraz podniesienie poziomu rozgrywek, a skorzysta na tym na pewno reprezentacja – powiedział Paweł Zagumny.

W trakcie obecnego sezonu ligowego głośno było o przypadkach Stoczni Szczecin, która wycofała się z rozgrywek PlusLigi oraz kontrakcie Magdaleny Stysiak. – Na pewno 18-letnia zawodniczka mocno przeżywała fakt, że przez jakiś czas nie mogła grać. Trzeba przed rozpoczęciem rozgrywek usprawnić sito weryfikacyjne, żeby w przyszłości nie dochodziło do takich przypadków – uważa Paweł Zagumny i dodaje, że potrzebne jest ujednolicenie oraz ubezpieczenie kontraktów.

Po wyborze na stanowisko Prezesa Zarządu PLS SA Paweł Zagumny mówił, że „przez całe moje sportowe życie kochałem wyzwania, więc część mojego boiskowego charakteru i umiejętności na pewno przydadzą się do realizacji celów w PLS.”

-  Na pewno jest trochę do zrobienia i liczę na pomoc klubów – powiedział Paweł Zagumny, który po zakończeniu sportowej kariery pełnił m.in. funkcję prezesa ONICO Warszawa..

W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Na pewno ogromne boiskowe doświadczenie Pawła Zagumnego przyda się w jego nowej roli. My ze swojej strony deklarujemy wszelką pomoc. Harmonijna współpraca PLS SA i PZPS służyć będzie Polskiej Siatkówce – powiedział Jacek Kasprzyk.

  • 14
  • 2
  • 40
  • 1
  • 1
Kwiecień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5