Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

9 stycznia 2019

Oświadczenie Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej

Klub Sportowy „Gwardia” we Wrocławiu poinformował, że z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, jest zmuszony do opuszczenia obiektu przy ulicy Krupniczej 15. Wiąże się to z negatywną opinią wydaną po kontrolach stanu technicznego oraz wartości użytkowej budynku, zleconych przez właściciela nieruchomości, Agencję Mienia Wojskowego.

KS „Gwardia” jest zmuszona do opróżnienia budynku z całości wyposażenia do 15 stycznia 2019. W minionym roku przedstawiciele KS „Gwardia” wielokrotnie starali się o możliwości podpisania nowej umowy na dzierżawienie obiektu przy ulicy Krupniczej 15 od AMW. Jak informuje w oświadczeniu wrocławski klub "właściciel miejsca, w którym gwardyjski sport funkcjonuje od ponad 70 lat, jak się ostatecznie okazało, nie zdecydował się na dalszą współpracę".

W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd DZPS wydał oświadczenie, w którym czytamy:

Zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej we Wrocławiu w pełni popiera stanowisko zawarte w oświadczeniu jednego z najstarszych klubów sportowych Wrocławia KS „Gwardii Wrocław” dotyczące sytuacji związanej z nakazem natychmiastowego opuszczenia pomieszczeń klubowych przy ul. Krupniczej we Wrocławiu zajmowanych od ponad 70 lat.

Arbitralna decyzja właściciela obiektu Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu nie uwzględnia sytuacji ponad 300 sportowców trenujących w tym obiekcie w wielu sekcjach sportowych oraz faktu środka sezonu wieloszczeblowych rozgrywek. Traktowanie po macoszemu sportowców bez uwzględnienia uwarunkowań i zasad ciągłości procesu treningowego może spowodować zniknięcie zasłużonego klubu z mapy sportowej Wrocławia i Polski. Argumenty dotyczące stanu obiektu przy ul Krupniczej wydane przez biegłego znane są od wielu lat bo od wielu lat .KS „Gwardia” własnymi środkami zabezpieczał obiekt, znając stan prawny budynku.

Nie godzi się takie obcesowe potraktowanie zasłużonego klubu jakim jest KS„ Gwardia Wrocław ” dlatego apelujemy do właściciela Agencji Mienia Wojskowego o ponowne przeanalizowanie decyzji i dalsze umożliwienie klubowi egzystencji do czasu zakończenia rozgrywek.

Zwracamy się z prośbą do osób funkcyjnych oraz ludzi dobrej woli o podjęcie wszelkich możliwych działań normujących sytuację oraz znalezienie docelowego rozwiązania problemu.

                                                                                  W imieniu Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej

                                                                                               Mirosław Wachowiak

  • 12
  • 0
  • 24
  • 0
  • 4
Marzec 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31