Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski/Kinder+Sport, 11 lipca 2018

Tomasz Paluch: ważne, że istnieje taka impreza sportowa jak Kinder+Sport

W dniach 6-8 lipca w hali MOSiR w Zabrzu rozgrywany był XXIV Ogólnopolski Finał Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport 2018. Przez trzy dni zmaganiom młodych adeptom siatkówki kibicował Tomasz Paluch, Członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży.

Turniej Kinder+Sport z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży i pobijane są kolejne rekordy. W 24. edycji turnieju udział wzięło ponad 44 tysiące zawodniczek i zawodników, które rywalizowały w trzech kategoriach „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach”.

– W tegorocznej edycji turnieju Kinder+Sport zagrało ponad 2 tysiące więcej dzieci niż przed rokiem. Warto podkreślić, że bardzo dużo dzieci brało udział w eliminacjach. Mnie osobiście cieszy to, że w ten turniej włączają się mniejsze miejscowości. Przyjeżdżają na finał i mają szansę zaistnieć, często też wyjeżdżają z finału z medalem mistrzostw Polski w minisiatkówce. To nas niezwykle cieszy. To ważne, że istnieje taka impreza sportowa jak Kinder+Sport. Jedna z największych w Europie, ale myślę że chyba również największa na świecie, w której udział bierze tak duża ilość dzieci. To ogromne przedsięwzięcie jeśli chodzi o siatkówkę i duża promocja naszej dyscypliny sportowej. Sądzę, że wszystkim udział w tym turnieju daje niesamowitą satysfakcję. Dla mnie jako szefa Wydziału ds. Młodzieży to naprawdę ważna impreza sportowa. Ogromnie się cieszę, że tak wszystko się rozwija, a turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży – powiedział Tomasz Paluch.

I dodał – Ogromne podziękowania za organizację XXIV Ogólnopolskiego Finału Minisiatkówki Kinder+Sport należą się prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który dba o to, aby ten turniej się odbywał. Firmie Ferrero, która ma ogromny wkład w ten turniej i dba o to, aby zawody rozgrywane były na tak wysokim poziomie. Podziękowania należą się także gospodarzom ostatniego turnieju, czyli pani prezydent miasta Zabrze, pracownikom MOSiR w Zabrzu i Śląskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, który czuwał nad organizacją zawodów. Wszyscy musieli włożyć bardzo dużo pracy, aby rozegrać ten niezwykły trzydniowy turniej. Warto dodać, że finał Kinder+Sport odbywał się przez trzy dni, ale tak naprawdę kilka dni wcześniej trwały już przygotowania do zawodów. W związku z tym pragnę podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w organizację, pracownikom biura zawodów, sędziom, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Każdy dołożył niezwykle cenną cegiełkę do tego, żeby finał turnieju minisiatkówki stał na najwyższym poziomie. Osobiście niezwykle doceniam tę pracę i włożony wysiłek w te zawody.

Rolę Ambasadora turnieju Kinder+Sport od kilku już lat pełni Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. Oni również przez trzy dni obserwowali zmagania młodych siatkarek i siatkarzy.

Ambasadorowie wykonują wspaniałą pracę. Dla każdego znaleźli chwilę czasu, cierpliwie pozowali do zdjęć, rozdawali tysiące autografów. Ich cierpliwość jest nie do przecenienia. Cały czas byli uśmiechnięci i kibicowali wszystkim zespołom. Nikomu niczego nie odmawiali. Dziękuję im, że tak bardzo włączają się w ten turniej jego promocję i propagowanie siatkówki wśród naszej młodzieży – podkreślił Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży.

Mistrzostwa Polski w minisiatkówce rozgrywane są od dwudziesty czterech lat. W tym turnieju pierwsze szlify rzemiosła siatkarskiego zbierali niemal wszyscy siatkarze „złotego pokolenia” kadetów i juniorów, a także aktualni reprezentanci Polski seniorskiej drużyny, m.in. Mateusz Mika, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal i Marcin Janusz.

– Mam nadzieję, że te dzieci, które brały udział w ostatnim Wielkim Finale za parę lat powiedzą, że mieli przyjemność brać udział w tych zawodach. Osobiście bardzo żałuję, że za moich czasów nie było takich turniejów. Uważam, że to świetny start do dorosłej siatkówki, dorosłego życia i przyszłej reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że za parę lat część zawodniczek i zawodników zadebiutuje w naszej kadrze narodowej. Warto dodać, że w tym turnieju chodzi przede wszystkim o to, aby dzieci były zadowolone. Wkładają one bowiem całe swoje serce w te zawody i bardzo się starają. Nie zwracają uwagi na to, że jest gorąco, czy też inne czynniki zewnętrzne. Uważam, że każde dziecko podczas tego Wielkiego Finału jest wygrane. Gra w ogólnopolskim finale jest ogromnym sukcesem. Na pewno też jest przeżyciem, które będą pamiętali do końca swojego życia – zauważył Tomasz Paluch.

I dodał na koniec – Życzę wszystkim dzieciom spokojnych i miłych wakacji. Ważne jest, aby odpocząć, zresetować się i naładować akumulatory przed nowym rokiem szkolnym.

XXIV Wielki Finał Kinder+Sport w liczbach
1056 - łączna liczba rozegranych meczów w Zabrzu
795 - łączna liczba zawodniczek i zawodników
192 - łączna liczba zespołów biorących udział w turnieju w Zabrzu
185 - liczba trenerów
24 - liczba boisk rozstawionych do gry w hali MOSiR w Zabrzu
1 123 516 - ilość unikalnych zapytań żądań aplikacji mobilnej i strony internetowej kindersport.szps.pl (liczba na godzine 14.00 niedziela)
6000 - litrów wypitej wody butelkowej przez uczestników turnieju

  • 11
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0
Marzec 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31