Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Anna Daniluk, Filip Grądek, Elżbieta Poznar, fot. Piotr Sumara, 12 czerwca 2018

Liga Narodów w Wałbrzychu: Rosja – Dominikana, pomeczowe wypowiedzi

Siatkarki reprezentacji Rosji, w meczu otwierającym  turniej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet w Wałbrzychu pewnie pokonały drużynę narodową Dominikany w trzech setach. Po meczu powiedzieli:

Wadim Pankow, trener reprezentacji Rosji: Popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych, a to uniemożliwiało nam swobodną grę. Mimo wszystko wygraliśmy spotkanie i to jest najważniejsze. Uważam jednak, że powinniśmy grać lepiej. Jutro zmierzymy się z reprezentacją Polski i jest sporo elementów, które musimy poprawić. Przede wszystkim powinniśmy udoskonalić naszą grę w kontrataku, a także w obronie. Dodatkowo musimy usprawnić system blok-obrona.

Jekaterina Ljubuszkina, kapitan reprezentacji Rosji: To był nasz pierwszy mecz po długim przelocie, zameldowaniu się w nowym miejscu i po zmianach czasowych. Trener mimo, to wymagał od nas maksymalnej koncentracji i zwycięstwa bez starty seta. Teraz chcemy się trochę zregenerować, ale też obejrzeć mecz Polska – Japonia. Wiemy, że w tych rozgrywkach to gospodynie są naszymi najpoważniejszymi rywalkami. Musimy dobrze się przygotować, być skoncentrowane na meczu, bo będzie to dla nas ciężkie spotkanie.

Marcos Kwiek, trener reprezentacji Dominikany: To był bardzo trudny mecz. Ciężko nam się grało w obronie i nie mogliśmy wykorzystać naszej głównej siły, to znaczy naszego ataku. Jutro czeka nas kolejne trudne, ale też zupełnie inne spotkanie. Japonia ma świetną zagrywkę i choć ich blok nie jest tak wysoki, mają doskonałą obronę, więc nie możemy pozwolić sobie na utratę koncentracji.

Niverka Dharlenis Marte Frica, kapitan reprezentacji Dominikany: Jestem rzecz jasna niezadowolona z tego meczu. Rosja to świetny zespół, bardzo wysoki i z doskonałą zagrywką. Miałyśmy problemy na przyjęciu i popełniłyśmy błędy w kluczowych momentach, to wszystko. Teraz myślę tylko o jutrzejszym meczu, który będzie zupełnie inny niż z Rosją. Gra Japonek jest bardzo szybka i techniczna. Musimy być na to przygotowane.

 

  • 5
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0
Styczeń 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
  • 01 STY

    Nowy Rok