Polski Związek Piłki Siatkowej
Aktualności
20.03.2012 | Rozgrywki młodzieżowe - Juniorzy

Nikodem Wolański wiedział na co decyduje się

Delic-Pol Norwid Częstochowa był jedną z czterech drużyn, które wygrały w niedzielę półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Jednym z kluczowych zawodników tego zespołu jest 18-letni Nikodem Wolański, który jest już klubowym mistrzem Europy kadetów.

więcej

19.03.2012 | ORLEN Liga - Kobiety

Pierwszy krok muszynianek

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyny uczyniły pierwszy krok w kierunku obrony tytułu mistrzyń Polski. W pierwszym meczu play off finału PlusLigi Kobiet łatwo pokonały Atom Trefl Sopot.

więcej

19.03.2012

Nominacje do Galerii Sław siatkówki w 2012 roku

Holender Peter Blange, Brazylijczyk Mauricio Lima, Amerykanie Jeff Stork i Mike Dodd oraz przedstawiciele byłego ZSRR Ludmiła Bułdakowa i Georgi Mondzelowski znaleźli się wśród tegorocznych nominowanych osobistości do Galerii Sław siatkówki w Holyoke.

więcej

19.03.2012 | Rozgrywki młodzieżowe - Juniorki

Sparta chce zdobyć złoty medal MP juniorek

Od piątku do niedzieli w czterech miastach najlepsze drużyny walczyły o awans do finału mistrzostw Polski juniorek. Z czterech turniejów zakwalifikowało się osiem drużyn, które o złoty medal zagrają w dniach 24-29 kwietnia.

więcej

19.03.2012

"Muśnięcie złota", "Skra nie sięgnęła Zenitu", "Jedna piłka"

Opinie po finałowym meczu Final Four pomiędzy Zenitem Kazań a PGE Skrą Bełchatów są jednoznaczne - Szczęście było tak blisko.

więcej

19.03.2012

Maksim Michajłow: Polska może być przykładem dla Rosji

- Polska może być przykładem dla Rosji - mówi najlepszy punktujący i zagrywający zawodnik turnieju Final Four Ligi Mistrzów Maksim Michajłow. 19 marca skończył 24 lata i czy mógł sobie wymarzyć lepszy prezent urodzinowy niż zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

więcej

18.03.2012 | I Liga - Kobiety

I liga kobiet: Siódemka Legionovia w finale

Siódemka Legionovia Legionowo po raz trzeci pokonała Armature Eliteski AZS UE Kraków i awansowała do finału I ligi kobiet. Drugiego finalistę poznamy 21 marca.

więcej

18.03.2012 | I Liga - Męzczyzni

I liga mężczyzn: pierwsze mecze rundy play-off

Za nami pierwsze spotkania I rundy play-off i play-out I ligi mężczyzn. Najbliżej awansu do najlepszej czwórki jest AZS Stal Nysa, MKS Cuprum Mundo Lubin oraz MKS MOS Interpromex Będzin, które zanotowały po dwa zwycięstwa.

więcej

18.03.2012

Poznaliśmy finalistki MP juniorek

Rozegrane zostały półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorek, które odbyły się w Warszawie, Bielsku-Białej, Proszowicach i Rumi. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do finału.

więcej

18.03.2012

Znakomite widowisko w Atlas Arenie, Skra Belchatów druga w Final Four!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w finale Final Four 2012 z Zenitem Kazań 2:3. Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół Trentino PlanetWin365, a czwarte - Arkas Izmir.